کمر آنتالیا

نوشته شده توسط: مدیر سایت
دسته بندی: شهر های آنتالیا
بازدید: 1345

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

کمر آنتالیا یکی از شهرهای استان آنتالیا است. آنتالیا در حقیقت یک استان است که شامل شهرهای زیادی می‌شود. یکی از این شهرها کمر آنتالیا است. کمر آنتالیا در سواحل غربی آنتالیا قرار دارند. تعداد زیادی از مسافرینی که با تور ترکیه به آنتالیا سفر می‌کنند، منطفه کمر آنتالیا را برای گذراندن تعطیلات خود انتخاب می‌کنند. نام کمر از دیوار بلندی که برای جلوگیری از ورود سیل به داخل روستا ساخته شده گرفته شده است.


شهر ‌ کمر آنتالیا مقصد توریست هایی است که به ورزش های ابی علاقه مندند. کمر آنتالیا به شهر آنتالیا نزدیک است و توریست ها سعی می‌کنند خرید اصلی شان را در آنتالیا انجام بدهند. خرید اجناس فانتزی در کمر آنتالیا به صرفه تر است.

موقعیت جغرافیایی کمر آنتالیا

کمر آنتالیا یکی از شهرهای سواحل غربی آنتالیا است. کمر آنتالیا شهری است که در 40 کیلومتری آنتالیا قرار دارد. در کمر آنتالیا به علت فراوانی منابع آب شیرین،مقدار شوری آب چندان بالا نیست. کمر آنتالیا در کنار مناطقی مثل اسلیس، الیمپوس، فینیک، آری کاندا، کاله، ککوا، کاس، کالکان، پاتاراکینیک در بخش غربی شهر آنتالیا واقع شده اند. از بین تمام این مناطق، کمر آنتالیا معروف ترین منطقه بخش غربی به حساب می‌آید. منطقه کمر آنتالیا پر از هتل های مختلف در رده های مختلف هستند.

بنر نمونه 870*120

تغییرات کمر آنتالیا

ده سال قبل کمر آنتالیا یک منطقه توریستی کوچک بود که چند هتل و 2 خیابان داشت. چند مغازه در این دو خیابان بودند که در تابستان باز بودند. اما این منطقه بسیار کوچک توریستی، در عرض ده سال گذشته تبدیل به یک شهرستان شده است که تعداد هتل های 4 و 5 ستاره آن افزایش پیدا کرده است. حالا کمر آنتالیا یک بندر تفریحی کوچک با تعداد زیادی رستوران و کافی شاپ و مغازه های مختلف هستند.

زیبایی های کمر آنتالیا

کمر آنتالیا دارای ساحلی ماسه ای است که دید عمیق و وسیعی به آنتالیا دارد. آب زلال دریای مدیترانه در ساحل کمر آنتالیا یکی از مزیت های ساحلی این منطقه است. کمر آنتالیا‌ مخصوص کسانی است که عاشق ورزش های آبی مثل قایقرانی و غواصی و حتی دریانوردی هستند. خلیج ها و سواحل بکر موجود در منطقه جنوبی کمر آنتالیا قرار دارند و اگر عاشق این ورزش ها هستید می‌بایست به کمر آنتالیای جنوبی بروید.

رشته کوه های توروس و کمر آنتالیا

کمر آنتالیا به رشته کوه های توروس نیز راه دارد. اگر مایل به اسکی و کوه نوردی سبک باشید می‌توانید به رشته کوه های توروس بروید. یکی از بهترین مناطق ساحلی ترکیه آنتالیا است. و مهم ترین منطقه غرب آنتالیا نیز کمر آنتالیا است. بنابراین از لحظاتی که در کمر آنتالیا سپری می‌کنید نهایت لذت را ببرید.

کلمات کلیدی: آنتالیا کمر