سیده آنتالیا

نوشته شده توسط: مدیر سایت
دسته بندی: شهر های آنتالیا
بازدید: 1647

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سیده آنتالیا یکی از بهترین مناطق توریستی در آنتالیای ترکیه است. سیده آنتالیا هم یک منطقه توریستی جذاب است و هم به اماکن تاریخی و دیدنی آنتالیا نیز دسترسی دارد. رودخانه ماناوگات، حمام رومی‌ها، مرکز توریستی کوم کوی که مناسب حمام آفتاب گرفتن است و بوجاک شیهلار در نزدیکی سیده آنتالیا قرار دارند.

درباره سیده آنتالیا‌

سیده آنتالیا مانند بیشتر مناطق توریستی جدید دنیا، در گذشته صرفاً یک دهکده ماهیگیری کوچک بود. یک شهر کوچک و مدرن با رستوران‌ها و کافه تریاها که پر از هتل‌های لوکس و زیبایی‌های دیدنی شده است. سیده آنتالیا به مناطق باستانی آنتالیا نزدیک است. زیبایی دریای مدیترانه در منطقه سیده آنتالیا از گذشته مورد توجه بسیاری از پادشاهان و زمامداران بوده است.

دیدنی‌های سیده آنتالیا
آمفی تئاتر رومی

یکی از اثار تاریخی بسیار زیبا از دوره رومیان که در سیده آنتالیا قرار گرفته است. آثار باقی مانده از رومیان در آنتالیا کم نیست. یکی از این آثار، آمفی تئاتر رومی است که بالای یک تپه ساده قرار گرفته است. تئاتر رومی سیده آنتالیا شباهت زیادی با کلوزیوم رم دارد و حالت نیم دایره ای خود را حفظ کرد است. به علاوه این که، در فصل تابستان، از تئاتر رومی سیده آنتالیا به عنوان کلیسای روباز استفاده می‌شده است.
آمفی تئاتر رومی سیده آنتالیا دارای 2000 نفر ظرفیت بوده است و اکنون تحت نظر میراث فرهنگی ترکیه قرار گرفته است.

بنر نمونه 870*120

حمام رومی در نزدیکی سیده آنتالیا

آسپندوس یکی از بزرگترین شهر در ناحیه پامفیا در زمان رومیان بوده است. اسپندوس در 48 کیلومتری سیده آنتالیا است و در طول سلطنت امپراتور مارکوس اورلیوس ساخته شده است.

سواحل سیده آنتالیا‌
ساحل سورگون سیده آنتالیا

در 3 کیلومتری سیده آنتالیا قرار دارد و یک ساحل بسیار مدرن و زیبا است. مکان بسیار مناسبی برای کسانی که علاقه زیادی به امکانات دریایی و ورزش‌های آبی دارند. جت اسکی، پارا گلایدر و... در سورگون سیده آنتالیا قابل استفاده هستند. رستوران‌های فضای باز، جزو ویژگی‌های سورگون سیده آنتالیا است.

ساحل کورو سیده آنتالیا

کوه‌های طبیعی و زیبا که در نزدیکی سیده آنتالیا قرار دارند، در ساحل کورو سیده آنتالیا قرار دارند. در دل این کوه‌ها، استخرهای اب گرم معروفی وجود دارد که هر ساله گردشگران زیادی را به سیده آنتالیا می‌کشاند. استخرهای پر شده از اب که توسط نور خورشید گرم شده اند، محل بسیار مناسبی برای تفریح کودکان و بزرگسالان است.

رودخانه ماناوگات سیده آنتالیا

رودخانه خروشان ماناوگات در نزدیکی سیده آنتالیا یکی از جذابیت‌های ورزشی و تفریحی سیده آنتالیا است. رودخانه ماناوگات از کوه‌های توروس به سمت ساحل زیبای سیده آنتالیا حرکت می‌کند و می‌توان با کشتی روی آن سفر کرد و به ساحل مدیترانه رسید.