شرایط جغرافیا آنتالیا

نوشته شده توسط: مدیر سایت
بازدید: 1336

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شرایط جغرافیا آنتالیا برای کسانی که می‌خواهند برای اولین بار به این شهر ساحل سفر کنند بسیار اهمیت دارد. این شهر در بین رشته کوه توروس در شمال آنتالیا و دریای مدیترانه در جنوب ترکیه قرار دارد. آنتالیا در حقیقت مرکز استان آنتالیا در ترکیه است. بنابراین شرایط جغرافیا آنتالیا را بیشتر با استان آنتالیا می‌شناسند.

موقعیت آنتالیا

شرایط جغرافیا آنتالیا با این رشته کوه که بلندترین قله اش 3086 متر ارتفاع دارد ترسیم شده است.شهر آنتالیا در بین کوه های توروس و دریای مدیترانه قرار دارد. بهتر است بدانید که رودخانه های جاری از رشته کوه توروس به سمت دریای مدیترانه هر ساله توریست های زیادی را به این منطقه جذب می‌کند. شرایط جغرافیا آنتالیا یکی از دلایل اصلی جذب توریسم این بندر است.

 
ساحلی یا کوهستانی

شرایط جغرافیا آنتالیا به گونه ای است که در خود شهر دمای هوا در زمستان به ندرت کمتر از 5 درجه سانتی گراد می‌شود. بندر آنتالیا یکی از سه شهر مهم توریستی ترکیه است. اما به راحتی می‌توان در نزدیکی این شهر و در دامنه کوه های توروس اسکی بازی کرد. این شهر از یک جهت ساحلی است و از جهت دیگر کوهستانی. شرایط جغرافیا آنتالیا با داشتن یک ساحل گرم و ماسه ای و یک رشته کوه سرد و زیبا، این مکان را به یکی از بزرگترین مناطق توریستی تبدیل کرده است.
کوه‌های توروس پوشیده از درختان کاج هستند. این درختان کاج تا جایی که دریای زلال مدیترانه دیده می‌شود، امتداد دارند. دیدن این صحنه از بالای کوه های توروس بسیار آرامش بخش خواهد بود. خط ساحلی نامنظم آنتالیا را می‌توان از بالای کوه های توروس دید. ساحل آنتالیا 658 کیلومتر طول دارد.

بنر نمونه 870*120

قدمت آنتالیا

30 درصد کل توریست های ترکیه راهی آنتالیا می‌شوند. ساحل طولانی آنتالیا سرشار از پلاژهای اسکان مسافرین است. شهرهای باستانی و بندرهای قدیمی زیادی در کنار آنتالیا وجود دارند که می‌توان از آنها دیدن کرد. یکی از محل های باستانی زانتوس نام دارد که فهرست میراث جهانی قرار گرفته است.

ساحل شنی آنتالیا

شرایط جغرافیا آنتالیا شامل ساحل شنی آنتالیا است که یکی از زیباترین سواحل مدیترانه ای است. ضلع جنوبی آنتالیا که مهم ترین ساحل آن هم هست، 12 کیلومتر ساحل شنی دارد. ساحل لارا در آنتالیا دارای پرچم ابی است. پرچم ابی به معنی این است که این ساحل ها دارای مجوز شنا کردن هستند. لارا به شهر نزدیک است و هتل های زیادی در این منطقه وجود دارد.
کمر هم در 43 کیلومتری جنوب غرب آنتالیا قرار دارد. کمر به کوه های توروس نزدیک تر است. سیده هم در 68 کیلومتری آنتالیا به سمت الانیا قرار دارد.