جاذبه های آنتالیا

نوشته شده توسط: مدیر سایت
بازدید: 1398

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

جاذبه های آنتالیا

جاذبه های آنتالیا به چند بخش اماکن تاریخی آنتالیا، اماکن دیدنی آنتالیا و سواحل آنتالیا تقسیم می‌شوند. هر کسی بنا به دلیل آنتالیا را برای استراحت و سفر خود انتخاب می‌کند. البته بیشتر جاذبه های آنتالیا در سواحل آنتالیا خلاصه می‌شوند. چهار ساحل اصلی آنتالیا شامل بلک، کمر، سیده و لارا آنتالیا جزو جاذبه های آنتالیا برای گردشگران به حساب می‌آیند. اما جاذبه های آنتالیا به ساحل زیبای مدیترانه و هتل 5 ستاره‌های آن محدود نمی‌شود. ابتدا در مورد جاذبه های آنتالیا در سواحل آنتالیا صحبت می‌کنیم و در ادامه به اماکن دیدنی و تاریخی آنتالیا می‌رسیم.

سواحل آنتالیا

سواحل آنتالیا یکی از پرطرفدارترین جاذبه های آنتالیا به حساب می‌آیند.
کمر آنتالیا به خاطر ساحل سفید ماسه ای و آب زلال دریای مدیترانه معروف است. به علت وجود منابع آب شیرین زیاد، بلک آنتالیا در میان جاذبه های آنتالیا شهرت دارد.
بلک آنتالیا جزو آن از دسته از جاذبه های آنتالیا است که در ان گردهمایی‌ها و عروسی‌های زیاید برگزار می‌شود. اموزش تنیس، ورزش‌های آبی فرح بخش و هتل‌های مدرن فراوان بلک را تبدیل به یکی از جاذبه های آنتالیا کرده است.
لارا آنتالیا نیز در 6 کیلومتری آنتالیا قرار دارد و برخلاف دیگر سواحل آنتالیا، ساحل شنی و سنگریزه ای دارد. لارا نیز جزو جاذبه های آنتالیا است که از شرق صخره‌های آنتالیا شروع می‌شود و به پایین آبشار دودن می‌رسد.
منطقه سیده آنتالیا نه تنها خودش جزو یکی از جاذبه های آنتالیا‌ به حساب می‌آید بلکه نزدیکی آن به دیگر جاذبه های آنتالیا از جمله رودخانه ماناوگات، حمام رومی‌ها، شهر باستانی پرگه و منطقه توریستی کوم کوی که مخصوص حمام افتاب گرفتن است شهرت دارد.

بنر نمونه 870*120

اماکن دیدنی آنتالیا

بیشتر اماکن تاریخی آنتالیا در محله قدیمی قلعه ایچی یا کاله ایچی قرار دارد. قلعه ایچی به خاطر خیابان‌های کم عرض و پیچ در پیچ خود به یکی از جاذبه های آنتالیا تبدیل شده است. با افزایش امکانات رفاهی مانند رستوران، کافه و مراکز خرید در این منطقه، قلعه ایچی توریست‌های بیشتری را به خود جذب می‌کند و به یکی از اصلی ترین جاذبه های آنتالیا تبدیل شده است.
حمام رومی که در نزدیکی منطقه سیده آنتالیا است یکی از معروف ترین جاذبه های آنتالیا‌ است. از این حمام امروزه به عنوان موزه استفاده می‌کنند و اثار باستانی زیادی در این حمام گردآوری شده اند.
کسیک مناره یا مناره بریده شده نیز یکی از جاذبه های آنتالیا است که از زمانی رومی‌ها، بیزانس، سلجوقیان، عثمانی‌ها و تا امروز جزو جاذبه های آنتالیا باقی مانده است.
مسجد مراد پاشا نیز یکی از جاذبه های آنتالیا است که روی یک 10 ضلعی قرار گرفته است و به وسیله یک گنبد پوشیده شده است. ستون‌های زیبای آن توسط سنگ‌های رنگی تزیین شده است.