خرید خانه در ترکیه

خرید خانه در ترکیه

امروزه بسیاری از ایرانیان تمایل دارند در کشوری همچون ترکیه زندگی کنند و بتوانند اقامت آن را دریافت کنند.

همان گونه که می دانید ترکیه همسایه ی مرزی ایران است و با پیشرفت زیاد در عرصه های متفاوت به کشوری نسبتا مدرن آسیایی- اروپایی تبدیل شده است. به دلیل نزدیکی به ایران و امکانات و تفریحات زیاد موجود در این کشور تقاضای اخذ اقامت ترکیه روز به روز در حال افزایش است.

بدبن منظور عده ی بسیاری از طریق خرید خانه در این کشور اقدام می کنند که علاوه بر دریافت اقامت به  صورت موقت، می توانند سرمایه ی خود را به گردش درآورند(می توانند ملک را به اجاره دهند و یا مجددا بفروشند).

بنر نمونه 870*120

خرید خانه در ترکیه دارای مراحلی است که چندان پیچیده نیست و محدودیتی ندارد.شما عزیزانی که قصد خرید دارید، می توانید با مشاوره های املاک و آژانس های مختلف در ارتباط باشید تا بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید و بهترین گزینه را خریداری نمایید.

روند کلی کار به شرح زیر است:

ملک مورد نظر خود را انتخاب می کنید و بعد از تصمیم گیری و صحبت ها در مورد هزینه ی ملک خریداری شده، قرارداد فروش را امضا می کنید( به دو زبان فارسی و ترکی تهیه می شود)

شماره ی مالیاتی به ملک تعلق می گیرد و حساب بانکی باز می گردد تا بتوانید به راحتی کارهای مربوط به مالیات و جابه جایی ارز را انجام دهید.

اگر در زمان اخذ قرارداد در ترکیه حضور نداشته باشید، می توانید در این مرحله به یک مشاور حقوقی وکالت دهید. در غیر این صورت کلیه ی عملیات بر عهده ی شخص شما می باشد.

کلیه ی مدارک به نیروی انتظامی دولت ترکیه اعطا می شود و در صورت نبود هیچ گونه ایراد و اشکالی تایید می گردد.

در مرحله ی آخر می توانید سند را تهیه کنید و به نام خود درآورید.

و در درجه ی آخر شما باید مدارک مورد نیاز همچون پاسپورت، مدارک شناسایی ترجمه شده، چند قطعه عکس به همراه داشته باشید و مالیات مربوط به ملک خود را پرداخت نمایید. بعد از این مراحل با ارائه ی روایدید خود می توانید برای دریافت اقامت ترکیه اقدام نمایید.

لازم به ذکر است تا سال پیش قانون متقابلیت وجود داشت. ولی با لغو این قانون شما هم وطنان عزیز می توانید در تمامی سرزمین ترکیه ملک مورد نظر خود را خریداری نمایید و به نام خود سند بزنید.

در مورد هزینه ی خریداری ملک در ترکیه نمی توان نظر قطعی اعلام کرد. زیرا در تمامی شهرها و حتی محله های یک شهر میانگین قیمت ها متفاوت است. به صورت حدودی قیمت های پایه از 4-5 میلیون تومان آغاز می شود. حتی در مواردی ممکن است این مبلغ تا 30 میلیون نیز افزایش یابد. شما عزیزان می توانید متناسب با نیاز و سرمایه ی خود اقدام به خرید ملک در ترکیه نمایید.