اماکن دیدنی آنتالیا

نوشته شده توسط: مدیر سایت
بازدید: 2088

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

اماکن دیدنی آنتالیا

اماکن دیدنی آنتالیا بیشتر در چهار منطقه توریستی و زیبای آنتالیا قرار دارند. منطقه‌های سیده آنتالیا، کمر آنتالیا، بلک آنتالیا، و لارا آنتالیا چهار منطقه ای هستند که اماکن دیدنی آنتالیا در آن‌ها وجود دارند. اماکن دیدنی آنتالیا‌ به این چهار منطقه وابسته نیستند، اما این چهار منطقه به خاطر ساحل‌های زیبا و ماسه ای سفیدشان شهرت دارند. بیشتر توریست‌ها ترجیح می‌دهند که یکی از این جهار منطقه را برای استراحت خود در نظر بگیرند. در ادامه اماکن دیدنی آنتالیا که در نزدیکی آنتالیا قرار دارند را با هم مرور می‌کنیم.

بنر نمونه 870*120

رودخانه ماناوگات

یکی از پرطرفدارترین اماکن دیدنی آنتالیا برای علاقمندان ورزش‌های آبی، رودخانه ماناوگات است. این رودخانه از جنوب رشته کوه توروس به دریای مدیترانه می‌ریزد. رودخانه ماناوگات در نزدیکی منطقه سیده آنتالیا که یکی از اماکن دیدنی آنتالیا است قرار گرفته است. رودخانه ماناوگات سه کیلومتر با شپهلار فاصله دارد. شپهلار نیز با یک ساعت پیاده روی به یکی دیگر از اماکن دیدنی آنتالیا به نام سایت باستانی سلوکیه می‌رسید.

بنر نمونه 870*120

شهر باستانی پرگه

برای یک علاقمند به اماکن تاریخی، شهر باستانی پرگه یکی از جاهایی است که حتماً باید به ان سر بزند. شهر باستانی پرگه در 18 کیلومتری آنتالیا است و در قرن 12 قبل از میلاد، کوچ یونانیان به این شهر باستانی، آن جا را به یک محل داد و ستد تاریخی تبدیل کرده است.

آمفی تئاتر آسپندوس

این امفی تئاتر باستانی در 8 کیلومتری شهر سریک قرار دارد. یونانیان شهر سریک را 1000 سال قبل از میلاد ساخته اند. آمفی تئاتر آسپندوس نیز در 200 سال بعد از میلاد مسیح توسط رومی‌ها ساخته شده است.

پارک آبی اکوالند

برای کسانی که به ورزش‌های آبی و ساحلی علاقه زیادی دارند، پارک آبی اکوالند جای مناسبی است. این پارک آبی که یکی از مهم ترین مراکز تفریحی و اماکن دیدنی آنتالیا به حساب می‌آید، در ساحل کنیالتی قرار گرفته است. بازی‌ها و برنامه‌های زیادی در پارک ابی اکوالند وجود دارند که یکی از انها دلفین لند یا پارک دلفین‌ها است.

پاموک کاله یا پاموک قلعه

پاموک کاله به زبان ترکی به معنای قصر پنبه ای است و یکی از اماکن دیدنی آنتالیا است که دیدنش را نباید از دست بدهید. این منطقه که چشم اندازی زیبا دارد به خاطر شیب‌های پله ای سفیدش معروف شده است. این شیب‌های پلکانی از ماده تراورتن به وجود آمده اند. یونانیان و رومی‌ها، سالیان سال در این اب‌ها شنا می‌کردند و خرابه‌های حمام‌ها و معابد و بناهای تاریخی در پاموک کاله دیده می‌شود.

کلمات کلیدی: مکان های دیدنی آنتالیا، مکانهای دیدنی آنتالیا، مناطق دیدنی انتالیا، اماکن دیدنی آنتالیا، انتالیا جاهای دیدنی، جاذبه های دیدنی آنتالیا، جاهای دیدنی انتالیا، جاهای دیدنی آنتالیا ترکیه، جاهای دیدنی ترکیه+آنتالیا، دیدنی های آنتالیا، دیدنیهاي آنتالیا