اماکن تاریخی آنتالیا

نوشته شده توسط: مدیر سایت
بازدید: 2016

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

اماکن تاریخی آنتالیا

اماکن تاریخی آنتالیامعمولاً در سفرهای ما به آنتالیا نادیده گرفته می‌شوند. آنتالیا مرکز تفریحی و گردشگری ترکیه به حساب می‌آید و هتل‌های 5 ستاره آنتالیا به اندازه کافی برنامه‌های شاد و فرح بخش دارند که توریست‌ها نیازی به خروج از هتل نمی بینند. آنتالیا یکی از شهرهای قدیمی ترکیه است و در زمان بیزانس‌ها مرکز کلیسای جامعه بوده است. بعد از تصرف ترک‌ها، آنتالیا پیشرفت زیادی داشته است. علی رغم این که این شهر مدرن در زمان گذشته محل زندگی خیلی از انسان‌ها بوده است اما آثار به جا مانده از آن دوره بسیار کم است.
اگر می‌خواهید هم از زیبایی‌های مدیترانه استفاده کنید و هم از اماکن تاریخی آنتالیا دیدن کنید، توصیه می‌کنیم که این مقاله را تا پایان بخوانید.

اماکن تاریخی آنتالیا – قلعه ایچی یا کاله ایچی

بیشتر اماکن تاریخی آنتالیا در محله قدیمی و تماشایی قلعه ایچی یا درون قلعه قرار دارند. بافت خاص منطقه که شامل خیابان‌های کم عرض و پیچ در پیچ می‌شود، و همچنین خانه‌های قدیمی که توسط دیوارهای قدیمی محصور شده است از دلایل اصلی بازدید توریست‌ها از این منطقه است. بندر قلعه ایچی یا کاله ایچی با وجود بافت قدیمی و کهنی که دارد، امکانات رفاهی مانند فروشگاه و کافه و رستوران را در خود جای داده است تا توریست‌هایی که برای دیدن اماکن تاریخی آنتالیا به این منطقه سفر می‌کنند را جذب کنند. امکان قایق سواری در کاله ایچی با قایق‌های بادبانی وجود دارد.

بنر نمونه 870*120

اماکن تاریخی آنتالیا – حمام رومی آنتالیا

حمام رومی آنتالیا یکی از اماکن تاریخی آنتالیا است که در شرق منطقه سیده آنتالیا قرار دارد. مجموعه ای از بهترین اثار باستانی در این حمام که امروزه از ان به عنوان موزه استفاده می‌شود، جمع اوری شده است.. حمام رومی آنتالیا با این که جزو اماکن تاریخی آنتالیا به حساب می‌اید، اما به خاطر ساحل ماسه ای و دریای ارام و آبی خود، مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرد.

اماکن تاریخی آنتالیا – کسیک مناره آنتالیا

کسیک مناره به معنای مناره بریده شده است. کسیک مناره در گدشته به عنوان کلیسا استفاده می‌شود در واقع یکی از اماکن تاریخی آنتالیا است که در زمان رومی‌ها، بیزانس، سلجوقیان، عثمانی‌ها و تا امروز را شامل می‌شود.

اماکن تاریخی آنتالیا - مسجد مراد پاشا

این مسجد به دستور صدر اعظم پاشا ساخته شده است و یکی از اماکن تاریخی آنتالیا‌ شمرده می‌شود. این مسجد روی یک 10 ضلعی قرار گرفته است و به وسیله یک گنبد پوشیده شده است. ستون‌های آن با سنگ‌های زینتی رنگی تزیین شده است.