آب و هوای آنتالیا

نوشته شده توسط: مدیر سایت
دسته بندی: آب و هوای آنتالیا
بازدید: 4388

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

آب و هوای آنتالیا در زمستان سرد و در تابستان آفتابی است. آب و هوای آنتالیا به آب و هوای مدیترانه ای معروف است. تابستان‌های آفتابی و زمستان های معتدل و گاهی بارانی دارد. بهترین وقت سفر به آنتالیا می‌تواند تابستان باشد. اگر دارید برای تور آنتالیا برنامه ریزی می‌کنید بهتر است کمی بیشتر در مورد شرایط آب و هوای آنتالیا بدانید.
آنتالیا بندری در جنوب ترکیه در ساحل دریای مدیترانه است. آب و هوای آنتالیا مانند تمام سواحل مدیترانه معتدل و دلچسب است. لازم نیست زیاد نگران گرما یا سرمای هوا باشید. مخصوصاً اگر در فصلی غیر از زمستان قصد سفر به آنتالیا را داشته باشید.

 

آب و هوای آنتالیا

آب و هوای آنتالیا در یک حد معتدلی قرار دارد. زمستان های آن خیلی سرد نیست و تابستان آن خیلی گرم نخواهد شد. بیشترین دمایی که آنتالیا تجربه می‌کند در سه ماه تابستان است که حدود 36 درجه سانتی گراد خواهد بود. این بیشترین دمایی است که ممکن است در آنتالیا تجربه کنید. با توجه به ساحلی بودن این شهر، آب و هوای آنتالیا هیچ وقت غیر قآبل تحمل نخواهد شد.
بهترین زمان برای سفر به آنتالیا در فصلی غیر از زمستان است. حتی اواخر پاییز هم هوا آن قدر گرم نشده است که بتوان هوای بیرون را تحمل کرد. بادهایی که از روی دریا به روی ساحل می‌آیند ممکن است دمای هوا را سردتر از چیزی می‌کنند که دماسنج نشان می‌دهد. آب و هوای آنتالیا را با ساحلی بودن این شهر مقایسه می‌کنند.

بنر نمونه 870*120

دمای معتدل آنتالیا

آب و هوای آنتالیا در فصل های مختلف تغییرات کمی دارد. و همیشه معتدل و گرم است. دمای هوای زمستان به ندرت از 5 درجه سانتی گراد پایین‌‌تر می آید. با این حال با فاصله كمی از آنتالیا قادر به انجام اسكی در دامنه كوه‌های توروس خواهید بود. بارانهای موسمی و طوفان‌های ناگهانی از ویژگیهای زمستان و بهار آنتالیا بوده و بارش برف از پدیده های نادر این منطقه است.

بهترین وقت سفر

با توجه به آب و هوای آنتالیا بهترین وقت سفر، اردیبهشت ماه است. در اردیبهشت ماه، حتی در وسط روز هم می‌توان به راحتی حمام آفتاب گرفت. گرمای هوا به قدری نیست که نفس بند بیاید و می‌شود به راحتی حمام آفتآب گرفت. در حالی که دریای خزر در اردیبهشت آن قدر سرد است که نمی توان تن به آب زد، در آنتالیا آب به اندازه کافی گرم است.
آب و هوای آنتالیا با توجه به دریای مدیترانه همیشه نه زیاد گرم و نه زیاد سرد است. بنآبراین در تابستان هم که دمای هوا در بیشترین نقطه روز به 36 درجه می‌رسد، باز هم آب و هوای آنتالیا در شب بسیار دلچسب و دل نشین است.

کلمات کلیدی: اب و هوای آنتالیا، اب و هوای انتالیا، آبو هوا آنتالیا، هوای آنتالیا در نوروز، دمای آنتالیا، دمای هوای آنتالیا، دمای هوای آنتالیا در نوروز، آب و هواي آنتالیا